راهنمایی کردن سیاسی امکانات انتخابات اصلاح طلب

راهنمایی کردن: سیاسی امکانات انتخابات اصلاح طلب اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی کم‌آبی اصفهان به شرایط بی‌سابقه رسید

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران گفت: در حال حاضر اوضاع آبی در کل کشور بسیار پرمخاطره هست؛ آیا که شرایط خشک و کم‌آبی را در طول

کم‌آبی اصفهان به شرایط بی‌سابقه رسید

کم آبی اصفهان به شرایط بی سابقه رسید

عبارات مهم : منابع

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران گفت: در حال حاضر اوضاع آبی در کل کشور بسیار پرمخاطره هست؛ آیا که شرایط خشک و کم آبی را در طول ۵۰ سال اخیر تجربه می کنیم.

جهانگیر حبیبی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص اوضاع منابع آبی در استان ها اظهار کرد: در حال حاضر استان اصفهان شرایط بدتری را نسبت به سایر استان ها تجربه می کند؛ به گونه ای که کم آبی در این استان نسبت به سال های گذشته بسیار بی سابقه است.

وی با اشاره به برنامه ریزی هایی که جهت پیگیری به این مساله در حال انجام هست، گفت: چند روز است که با حضور قائم مقام وزیر نیرو و مسئولان ارشد حوزه آب جلسات متعددی را در استان اصفهان جهت حل بحران آب برگزار می کنیم که امیدواریم بتوانیم با بررسی چالش ها پرسشها را پشت سر بگذاریم.

کم‌آبی اصفهان به شرایط بی‌سابقه رسید

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران ادامه داد: به دنبال این هستیم تا برنامه هایی را جهت حل این بحران تدوین و آنها را وارد مرحله اجرا کنیم؛ چراکه در حال حاضر شرایط منابع آبی وخیم است و باید جهت حل این مساله گام های بزرگی برداشت.

حبیبی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است در تابستان استان اصفهان دچار جیره بندی آب شود، گفت: امیدواریم چنین مشکلی به وجود نیاید و تمام تلاش خود را جهت این منطقه انجام خواهیم داد. در مورد سایر استانها هم باید گفت که تا کنون برنامه ای جهت جیره بندی در نظر گرفته نشده و امیدواریم که چالش آبی امسال بدون مسئله سپری شود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران گفت: در حال حاضر اوضاع آبی در کل کشور بسیار پرمخاطره هست؛ آیا که شرایط خشک و کم‌آبی را در طول

وی راهکار حل این بحران را در کل کشور مدیریت مصرف و اصلاح بد مصرفی دانست و افزود: اگر بتوانیم این چالش ها را پشت سر بگذاریم و فرهنگ مصرف را اصلاح کنیم قطعا با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

چندی پیش نیز شاهین معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب در خصوص شهرهای دارای تنش آبی، گفت: در تابستان سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت که از این میزان ۱۰۷ شهر در اوضاع قرمز قرار دارند و براساس آمار صورت گرفته ۵۰ درصد از جمعیت شهری در اوضاع قرمز، ۱۹ درصد در اوضاع نارنجی و ۳۰ درصد در اوضاع زرد تنش آبی در تابستان سال ۱۳۹۷ هستند که تمرکز جمعیت افرادی که بیشترین تنش آبی را تجربه می کنند در فلات مرکزی با جمعیتی معادل ۱۶.۶ میلیون نفر است.

واژه های کلیدی: منابع | اصفهان | برنامه | مدیریت | برنامه ریزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs