راهنمایی کردن سیاسی امکانات انتخابات اصلاح طلب

راهنمایی کردن: سیاسی امکانات انتخابات اصلاح طلب اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کلاهبرداری ۹۰۰ هزار تومانی به نام گوشت ماساژدیده!

در حالیکه تبلیغات گسترده‌ای جهت عرضه گوشت‌ گوساله لاکچری به قیمت کیلویی ۹۰۰ هزار تومان در اینترنت انتشار یافته هست، وزارت کشاورزی تولید این نوع محصول را بسیار م

کلاهبرداری ۹۰۰ هزار تومانی به نام گوشت ماساژدیده!

کلاهبرداری ۹۰۰ هزار تومانی به نام گوشت ماساژدیده!

عبارات مهم : محصول

در حالیکه تبلیغات گسترده ای جهت عرضه گوشت گوساله لاکچری به قیمت کیلویی ۹۰۰ هزار تومان در اینترنت انتشار یافته هست، وزارت کشاورزی تولید این نوع محصول را بسیار محدود و فانتزی اعلام کرد و مدیر انجمن صنفی گاوداران پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید ” بین قیمت اعلام شده است با هزینه تولید این محصول ۹ برابر اختلاف وجود دارد و عرضه این نوع گوشت به قیمت ۹۰۰ هزار تومان کلاهبرداری محض است”.

به گزارش ایسنا، اخیرا در شبکه های مجازی عرضه گوشت گوساله ویل (گوشتی که گوساله آن تنها منبع تغذیه اش شیر است) به وسیله یکی از شرکت های شخصی به قیمت های بسیار اوج از حدود کیلویی۷۰۰ هزار تومان تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان به یکی از خبرهای پر دیدار سایت ها تبدیل شده است است که در این باره علی اکبر ملاصالحی – مدیر مرکز اصلاح نژاد دام و اصلاح تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی – به ایسنا اعلام کرد: تولید و عرضه این محصول بسیار محدود، جهت مصارف خاص و به عنوان گوشت فانتزی است که البته نباید به این قیمت عرضه شود.

کلاهبرداری ۹۰۰ هزار تومانی به نام گوشت ماساژدیده!

وی تاکید کرد: دستگاه های نظارتی مانند شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان موظف به بررسی، پیگیری و نظارت بر این گونه موارد هستند.

البته در سایت شرکت تولیدکننده و عرضه کننده این نوع گوشت آمده است که “دلیل قیمت بالای محصولات دامی که به عنوان گوشت ویل عرضه می شوند این است که این دام ها در محیط فاقد هر گونه باکتری و ویروس پرورش می یابند و بعد از وضع حمل دام مولد گوساله های نوزاد از فارم جدا و به محیط های ایزوله هدایت می شوند. از سوی دیگر گرفتن ماساژ عضلانی دام ها به وسیله متخصصان به صورت روزانه جهت لطافت بافت گوشت و ساختار اندام دام، پخش موسیقی خاص جهت دام ها و تغذیه آنها از شیر باعث می شود تا هزینه پرورش در این واحدها روزانه به ۵۰ تا ۱۳۰ دلار برسد”.

در حالیکه تبلیغات گسترده‌ای جهت عرضه گوشت‌ گوساله لاکچری به قیمت کیلویی ۹۰۰ هزار تومان در اینترنت انتشار یافته هست، وزارت کشاورزی تولید این نوع محصول را بسیار م

در تماس خبرنگار ایسنا با شرکت عرضه کننده این محصول نیز عنوان شد که “گوشت تولید شده است در شرایط خاص و کاملا ارگانیک است ولی اپراتور این شرکت حتی نتوانست علت اوج بودن قیمت این محصول را توضیح دهد”.

البته سید احمد مقدسی – مدیر هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران پایتخت کشور عزیزمان ایران – در این باره به ایسنا گفت: تا چند سال گذشته شخصا این نوع گوشت را تولید می کردم ولی باید گفت که قیمت ۷۰۰ و ۹۰۰ هزار تومان جهت هر کیلوگرم گوشت ویل کلاهبرداری هست، چراکه حداکثر قیمت هر کیلوگرم گوشت که به این شیوه تولید می شود نهایتاً و در عالی ترین شرایط می تواند ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان فروخته شود.

وی افزود: اینکه گفته می شود به صورت روزانه دام ها ماساژ می گیرند، کاملاً سوء استفاده از ناآگاهی مردم هست، آیا که هیچ کس نمی تواند یک دام را ماساژ دهد و اساساً چنین ادعایی واقعیت ندارد. ولی باید گفت که تقریباً همین دامدارانی که تولید شیر در واحدهای خود دارند در فضای دامداری خود موسیقی پخش می کنند تا میزان تولید شیر دام ها زیاد کردن یابد و این مسئله چیز عجیبی نیست که بخواهد باعث زیاد کردن قیمت گوشت گوساله باشد.

کلاهبرداری ۹۰۰ هزار تومانی به نام گوشت ماساژدیده!

مقدسی گفت: البته به خاطر شرایط پرورش و نوع تغذیه این نوع دام ها، گوشت تولید شده است تحت عنوان ویل هزینه بسیار بالاتری از گوشت قرمز دارد ولی اینگونه نیست که آن را بخواهیم به قیمت های نجومی و دور از ذهن عرضه کنیم و به نظر می رسد جای دستگاه های نظارتی خالی است.

واژه های کلیدی: محصول | گوساله | محصولات | کلاهبرداری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs